Završivši šetnju kanjonom, krenuli smo dalje džipovima sve do sela koje se nalazi gotovo na samom vrhu planine. Ovde smo u okruženju kontinentalnog Kipra seli u kafić i poručili Kiparsku kafu. Uz lagani povetarac koji puše sa vrha planine, i na jakom suncu (iako u hladu suncobrana) uživali smo u prirodi i pesmi ptica. Isrpljeni od vožnje džipovima koji je više sati vozio po opasnim krivinama planine Akamas, stigli smo do udaljenog restorana, koji nam je pripremio jedinstvenu i autohtonu hranu pripremljenu po starim kiparskim receptima. Svakom od vas bih predložio da na Kipru obavezno probate domaće specijalitete. Mislim da se oni posebno ponose svojom ukusnom hranom.
Nakon ručka seli smo u džipove i krenuli prema mestu koji se nalazi u šumovitim predelima u kojima se prema legendi kupala Afrodita. Kada smo došli na ovo skriveno područje, sišli smo stepeništem do samih podnožja dubokih šuma. Došli smo do poluotvorenih pećina ispod kojih se nalazi velika smokva u čijem korjenu se nalazi pećina sa jezerom. Specifičnost ovog jezera je da se u njega voda sliva niz mahovinu i niz grane stare smokve, i to tako da voda sve vreme kapa i sliva se u ovo jezero i niz kameni zid. Ovo je prekrasna svojevrstna botanička bašta. Kupanje u ovom pećinskom jezeru prekriveno gustom krošnjom višehiljadugodišnje smokve čini se zabranjeno, ali bilo je dovoljno što smo se osvežili prohladnim ambijentom. Ostali smo duže vreme ispod stare smokve, zaklonjeni od vrelog kiparskog sunca.
Ovde se prema viševekovnom predanju Afrodita dolazila kupati i ovde je, prema grčkoj mitologiji, ona upoznala Adonisa, svog ljubavnika i to u vreme kada je Adonis dolazio na bazen da se osveži. Po legendi ovde se Adonis zaljubio u Afroditu u momentu kada je popio vodu iz ovog jezera. Stena prekriva jezero i tako stvara plitku pećinu prekrivenu gustom vegetacijom koja je uvek u hladu i koja omogućava da je ovde voda uvek hladna.
Na lokalitetu Jezera rastu platane, masline, rogači, majčina dušica. Dok u proletnim mesecima rastu prekrasne divlje cveće, ciklame, lasare, anemone, gastrije i aspalate. Bez sumnje, Afroditino kupatilo jedan su od najuzbudljivijih krajolika na Kipru. Brojni posetitelji dolaze ovde gotovo svaki dan kako bi uživali u jedinstvenom pejzažu.
'Afroditino kupatilo' je nastao pod uticajem pećine, ali ono se zapravo odnosi na veće prirodno područje sve do obale poluostrva Akamas. Postoje i staze za pešaćenje koje su duge oko 2,5 km i tim putem je Afrodita (božica ljubavi) išla da se, nakon kupanja, odmori ispod velikog hrasta. Tamo se glavna staza deli na dve staze i jedna se zove 'Afrodita', a druga, po njenom ljubavniku, 'Adonis'. Mi nismo išli tim stazama, jer smo krenuli ka obali, kako bi se jer nakon obilaska kontinentalnog dela Kipra ipak malo okupali i to na jednoj od najlepših plaža Kipra: u "Plavoj laguni".